#AE2020 Açık Erişim Haftası etkinlikleri

Pandeminin gölgesinde yaşadığımız şu dönemde etkinlikler tamamiyle online formata dönüştü. Bu yıl Açık Erişim haftası etkinlikleri tüm dünyada ve Türkiye’de online etkinliklerle kutlanıyor. Ülkemizde farklı kurumlar ve gruplar tarafından yapılan etkinlikler ile oluşturulan derleme hafta programı https://ae2020.acikerisim.org sayfasında yayınlandı.

Creative Commons Türkiye ve Açık Erişim Türkiye topluluğu olarak parçası olduğumuz, katkıda bulunduğum programlar şöyle:

Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) tarafından organize edilen webinarda Açık Erişim nedir, Türkiye’de açık erişimin güncel durumu konularını Gültekin Gürdal ve Orçun Madran ile konuştuk. Etkinlik slaytlarına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Aynı hafta, 21 Ekim’de Creative Commons Türkiye topluluğu lideri Orçun Madran ile Eğitimde Creative Commons etkinliği düzenledik. Eğitim kaynakları nasıl açık eğitim kaynağı (AEK) olur, AEK nasıl bulunur, AEK nasıl kullanılır soruları üzerinde durduğumuz etkinliğin sunum slyatları bu adreste mevcut.

#AE2020 Açık Erişim Haftası’nı, Orçun Madran ve Prof. Dr. Yaşar Tonta’nın sunduğu Akademiden Notlar kanalında haftaya ayırdığımız özel bir program ile kapadık.